13 września 2008r. na Berlin Potsdamer Platz rozegrano „II Berlin Firefighter Challenge”. Są to międzynarodowe zawody strażackie składające się z pięciu zadań zamkniętych w jedna konkurencję. Zawodnicy stratują w ubraniach ochronnych, hełmach, maskach i aparatach ODO.

[galeria=2,lewa]Zawodnicy na starcie zakładają na ramię odcinek węża strażackiego o masie 19 kg i wbiegają na 3 piętro, gdzie za pomocą liny muszą wciągnąć drugi odcinek. Następnie zbiegają na poziom zerowy, aby na specjalnie skonstruowanym urządzeniu, uderzeniami czterokilogramowego młota przesunąć metalową sztabę (72,5 kg) na odległość 1,5 m.

Kolejnym etapem jest bieg slalomem na odcinku 42,5 m, na końcu, którego ma za zadanie przeciągnąć nawodniony wąż strażacki na odległość 23 m w celu strącenia pachołka. Ostatnim etapem jest przeciągnięcie manekina o masie 79,4 kg (chwytem pod ramiona) do mety oddalonej o 30,5 m. Co ciekawe zawodnicy na ostatnim etapie biegną tyłem.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 118 strażaków (ostatecznie sklasyfikowano 103), z Czech, Francji, Niemiec, Nowej Zelandii, USA i Polski.

Nasza reprezentacja to ośmiu strażaków, w składzie:

  • Krzysztof Ożarowski, Grzegorz Kozioł, Piotr Węgier (KM PSP Warszawa),
  • Sławomir Ciechanowicz, Robert Rozalik (KP PSP Dębno),
  • Paweł Kocoń, Tomasz Gołębiewski, Maciej Kukla (KM PSP Szczecin).

Polacy zajęli następujące miejsca:

12 – Krzysztof Ożarowski,
14 – Sławomir Ciechanowicz,
17 – Paweł Kocoń,,
20 – Grzegorz Kozioł,
21 – Tomasz Gołębiewski,
31 -Maciej Kukla,
33 -Piotr Węgier,
39 -Robert Rozalik

Ogólna Tabela Wyników – kliknij tutaj.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich miejsc. Oby tak dalej.

Zdjęcia: KM PSP Szczecin

o autorze

Redakcja