W dniu 8 pażdiernika 2011 w miejscowości Żabno zostały rozegrane II Powiatowe Zawody Pożarnicze z zakresu Ratownictwa Medycznego dla jednostek OSP powiatu śremskiego.

Na stracie stanęło siedem jednostek OSP z powiatu (pięć włączonych w struktury KSRG oraz dwie z poza systemu). Pierwsza część zawodów składała się z cześci teoretycznej na której strażacy musieli wykazać się wiedzą zarówno z zakresu pożarnictwa i kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również znajomości Kodeksu Ruchu Drogowego. Po napisaniu testu teoretycznego drużyny &rozpoczeły cześc praktyczna według wylosowanej wcześniej kolejności. Na działania praktyczne składały się 4 scenki:

1) Na ulicy doszło do potrącenia przez samochód osobowy 2 osób jadących na jednym rowerze. 2 osoby poszkodowane w tym jedna ciężko.
2) Z dachu budynku mieszkalnego – gdzie prowadzono remont, nastąpił upadek
z wysokości ok.8m poszkodowanym jest mężczyzna w wieku 30l. Uraz miednicy, poszkodowany wchodzi we wstrzas.
3) Podczas zabawy dzieci na placu zabaw nastąpił upadek z huśtawki dziecka &w wieku ok. 8 lat z wysokości, następnie huśtawka uderzyła drugie dziecko w głowę.– 2 osoby poszkodowane w tym jedna ciężko.

4)Podczas wykonywania prac w zakładzie stolarskim nastąpiło porażenie prądem elektrycznym pracownika obsługującego maszynę, nieprzytomny pracownik upadając zahaczył o pracującą tarcz – piła odcięła pracownikowi 3 palce ręki.

&

Po zacietej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała sie następująco

I miejsce: OSP Dolsk
II miejsce: OSP Książ Wlkp.
III miejsce: OSP Chwałkowo Kościelne
IV miejsce: OSP Żabno
V miejsce: OSP Pysząca
VI miejsce: OSP Chrząstkowo
VI miejsce: OSP Brodnica

&Po podsumowaniu zawodów i rozdaniu pucharów oraz nagród uczestnicy zostali zaproszeni na wojskową grochówk.

o autorze

Redakcja