W sobotę 8 czerwca 2013 w Mielcu odbyły się Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych. Była to II Runda Mistrzostw Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym Polskiego Związku Motorowego.&

W zawodach brało udział 14 zespołów, każdy w sile dwóch ratowników. Uczestnicy musieli zmierzyć się między innymi z dwoma pozorowanymi wypadkami komunikacyjnymi – jeden na parakingu Bimotu przy ul. Przemysłowej całkiem niedaleko Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2, gdzie zderzył się samochód osobowy z motocyklistą w skutek czego trzy osoby zostały poszkodowane. Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce na os. Rzechów, tam ratownicy natrafili na zderzenie ciągnika rolniczego z rowerzystą.

Uczestnicy byli bacznie obserwowani i oceniani przez doświadczonych ratowników medycznych oraz strażaków z JRG 1 oraz 2 w Mielcu. Pod uwagę były brane przede wszystkim sposób zabezpieczenia miejsca zdarzenia, umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, a także zapewnienie komfortu psychicznego ofiarom zdarzeń.

&

Organizatorem imprezy był Automobilklub Mielecki.

Współorganizatorzy:
– Starostwo Powiatowe w Mielcu
– Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie
– Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Mielcu
– Komenda Powiatowa Policji w Mielcu
– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu
– Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
&

Autor: Mikołaj Kopeć / Mielec112

o autorze

Redakcja