Ochotnicza Straż Pożarna w Wieleniu, Urząd Miasta i Gminy Wieleń oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury „Strzelnica” w Wieleniu zapraszają na spotkanie integracyjno – rekreacyjne: II spotkanie kobiet strażaków – ratowników OSP na Ziemi Wieleńskiej „Kobiety w akcji” w dniach od 1 do 4 sierpnia 2013r.

Zapraszamy do udziału w trzydniowym spotkaniu Druhen członkiń JOT, które uczestniczą w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Od kilku lat w OSP Wieleń funkcjonuje model zespołu ratowniczego, w którego składzie znajduje się kobieta. Jak się okazało obecność kobiet wnosi wiele pozytywnych aspektów w czasie działań ratowniczych. Wymiana doświadczeń i poglądów na tym polu skutkowała będzie dalszym przełamywaniem stereotypów i uprzedzeń.

W programie:

  • ćwiczenia z ratownictwa technicznego
  • ćwiczenia pożarowe
  • wypoczynek nad jeziorem w Miałach
  • zwiedzanie atrakcji turystycznych naszej Gminy

&

Zajęcia odbędą się na terenie miasta Wielenia (siedziba OSP) oraz w miejscowości Miały w Restauracji „Pod Borowikiem” gdzie również będzie nocleg oraz zajęcia rekreacyjne. Pobyt jest całkowicie darmowy. Zapewniamy całodobowe wyżywienie oraz nocleg w pokojach dwu i trzy osobowych oraz ubezpieczenie. Nie pokrywamy kosztów dojazdu. W razie potrzeby odbierzemy Druhny za stacji PKP Krzyż Wielkopolski lub Wieleń Północ.

Liczba uczestniczek jest ograniczona. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Karty zgłoszeń prosimy przesyłać pod adres e-mail: [email protected]

Szczegółowy program prześlemy uczestnikom. Zapraszamy do pobrania forumalrza zgłoszeniowego.

Jedynym warunkiem jest przynależność do JOT i udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Proszę o zabranie ze sobą dokumentów potwierdzających w/w warunków.

Kontakt:
Druhna Dobczyńska Martyna
tel.:788-836-715
email: [email protected]

o autorze

Redakcja