III Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

Po raz trzeci zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie inicjowane przez strażaków z powiatu szczecineckiego oraz portal Szczecinek112 – Strażacki Konwój Świętego Mikołaja. Świąteczny korowód pojazdów ratowniczych przemierzał dziesięć malowniczych miejscowości powiatu, jednocześnie łącząc edukację prewencyjną z widowiskową paradą mikołajkową. Portal Remiza.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem i cieszymy się, że mogliśmy w ten dzień uczestniczyć w tym ciekawym, strażackim wydarzeniu.

Jak podają organizatorzy i strażacy blisko 200 urządzeń do wykrywania tlenku węgla trafiło do mieszkańców, a ich zakup został sfinansowany ze środków Powiatu Szczecinek oraz Gminy Bobolice, Urzędu Miejskiego w Barwicach, Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, Gminy Biały Bór oraz Gminy Grzmiąca. Rozdawanie czujek zostało wzbogacone o krótkie prelekcje prowadzone przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W celu skutecznej edukacji mieszkańców rozprowadzono ulotki i inne gadżety związane z bezpieczeństwem w okresie grzewczym i świątecznym.

Korowód, który przejechał przez miejscowości 9 grudnia, składał się z 20 pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z różnych miejscowości. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Szczecinka i Białogardu, policji oraz Kolekcjonerskiego Muzeum Pożarniczego z Przeradzi. Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych, rozdając im słodkie upominki z magicznego wozu, przygotowanego dzięki wsparciu lokalnych firm.

Tegoroczna edycja zakończyła się jarmarkiem świąteczno-ratowniczym w Białym Borze. Na uczestników czekało wiele atrakcji, takich jak zabawy z Talismanem, widowiskowe pokazy pożarnicze, wystawa sprzętu i parada wozów strażackich, spotkanie ze Świętym Mikołajem, strefa gastronomiczna, tematyczna czy fotobudka. Stoiska oferowały coś zarówno dla ciała, jak i duszy, a imprezę uświetnili honorowi goście: Pan Wojewoda Tomasz Wójcik i Pan Starosta Krzysztof Lis.

III Strażacki Konwój Świętego Mikołaja w powiecie szczecineckim i koszalińskim okazał się jednym z największych tego typu wydarzeń w kraju. Tegoroczna edycja przyciągnęła kilka tysięcy mieszkańców, dostarczając im radość i wzruszenie. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym świątecznym święcie!

Exit mobile version