Wytrzymałość i dobra kondycja – takie cechy z pewnością posiadają strażacy, którzy w minioną niedzielę zmierzyli się w biegu na dystansie 10 km.

W niedzielę 4 października br. o godz. 11:00 na ulicach Iławy przeprowadzony został ,,I iławski bieg na dychę” o puchar Brico Marche. Udział w nim wzięło około 400 osób. W swojej kategorii wystartowała również liczna grupa strażaków, w ramach oddzielnej kategorii- I strażacki bieg na dychę o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Pomysłodawcą strażackiego biegu był mł.asp.Łukasz Linkner z KP PSP w Iławie. W pojedynku wzięło udział około 30 ,,ognioodpornych”, startowali ochotnicy i zawodowi. Wśród nich znaleźli się reprezentanci komend z różnych miast: KP PSP w Iława, KP PSP Sztum, KP PSP Kwidzyn, KP PSP Lidzbark Warmiński, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie, KP PSP Bartoszyce, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna:  OSP Ząbrowo, OSP Iława i OSP Lubawa.

IMG_0365

Podczas zmagań przy trasie obecni byli Komendant Powiatowy KP PSP w Iławie- st.bryg.Maciej Jasiński oraz Zastępca Komendanta Powiatowego- mł.bryg.Krzysztof Tomanek, którzy obserwowali oraz dopingowali strażaków podczas biegu.

Dla najlepszych strażaków Komendant Powiatowy KP PSP w Iławie przygotował ciekawe nagrody rzeczowe przydatne w codziennej słuzbie strażaka oraz puchary.

W kategorii mężczyzn klasyfikacja przedstawia się następująco:

I MIEJSCE –  KUCHARSKI Mirosław KP PSP Sztum czas : 00:39:35
II MIEJSCE – CZARNECKI Adrian OSP Ząbrowo czas: 00:42:54
III MIEJSCE – PRZYBYLSKI Krzysztof KP PSP Nowe Miasto Lubawskie czas: 0:43:31

W kategorii najszybsza strażaczka:

I MIEJSCE –  SITNIK Sylwia OSP Ząbrowo czas: 00:57:12

Po zakończeniu konkurencji wszyscy strażacy wspólnie udali się na posiłek regeneracyjny do restauracji, gdzie w radosnej atmosferze wymieniali się emocjami i relacjami z biegu.

o autorze

Sylwia Sitnik