Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pcimiu w ostatnim czasie wzbogacili się o nowy wóz strażacki i quada.

Nowy wóz to średni samochód ratowniczo – gaśniczy Iveco Eurocargo 150-320 zabudowany przez firmę Szczęśniak. Na wyposażeniu posiada między innymi zbiornik wody o pojemności 3500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 350 litrów, autopompę Godiva o wydajności 2400 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, węże W42, motopompę, kamerę termowizyjną itp.

Kosztował 809 tys. złotych, z czego 400 tysięcy to dotacje z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Zastąpi wycofanego Steyra z żurawiem.

Z kolei quad to było dla jednostki zaskoczenie. Wiele razy druhowie między sobą rozmawiali o zakupie takiego pojazdu z powodu wielu zdarzeń w trudnym terenie gdzie wóz nie może dojechać. Strażak Marcin Róg prowadzący wraz z żoną Ewą własną firmę po obejrzeniu Iveco stwierdził, że quad musi być i za trzy dni po prostu go kupił.

Jest to Polaris Sportsman XP 1000 w limitowanej edycji HUSARIA o wartości ponad 60 tys. złotych. W niedługim czasie jednostka zamierza kupić do niego przyczepkę.

Foto. OSP Pcim

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl