Dnia 2 października 2015 roku w Szkole Głównej Służby odbyło się ślubowanie kandydatów na Podchorążych, którzy ukończyli 2-miesięczne szkolenie w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej w Zamczysku Nowym.

Na samym rozpoczęciu na plac została wprowadzona „szkoła” , a po nich goście i Kompania Honorowa. W uroczystości uczestniczyli m.in. Gen. Brygadier Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny PSP oraz Nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk – Komendant Wojewódzki PSP na Mazowszu. Po przywitaniu gościu i przemowie Komendanta – Rektora odbyła się przysięga złożona przez kandydatów, a następnie podchorążowie zostali pobłogosławieni przez Biskupa.

Na zakończenie oddziały przeszły do budynku na rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016, a goście i uczestnicy uroczystości mogli posilić się grochówką lub obejrzeć część sprzętu szkoły, a także dwa najnowsze nabytki- średni samochód ratownictwa wodnego od firmy Szczęśniak oraz średni samochód ratownictwa chemicznego w zabudowie firmy Stolarczyk. Po wszystkim nowi podchorążowie mogli spakować swoje rzeczy i po dwóch miesiącach wrócić do rodzinnych domów na kilka dni.

o autorze

Redakcja