7 stycznia o godz. 10:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zakładu produkcyjnego w miejscowości Jankowy.

Na miejscu strażacy zastali rozwinięty pożar budynku produkcyjnego o powierzchni ok. 1800 m kw. oraz placu przy obiekcie. Zagrożone bezpośrednio były trzy budynki mieszkalne i dwa budynki gospodarcze znajdujące się w bliskiej odległości od zakładu. Natychmiast podjęto działania gaśnicze zarówno w obronie zagrożonych obiektów jak i w natarciu na palący się budynek. Z relacji pracowników wynikało, że nie ma żadnych osób poszkodowanych – wszyscy opuścili obiekty przed przybyciem jednostek straży – informuje Komenda Powiatowa PSP w Kępnie.

Na miejsce skierowano łącznie 32 zastępy straży pożarnych z terenu powiatu kępińskiego oraz z sąsiednich powiatów: ostrzeszowski, kaliski, ostrowski, wieruszowski. Przybyła również grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Na potrzeby akcji utworzono mobilne stanowisko kierowania na miejscu działań w oparciu o samochód dowodzenia i łączności z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu.

Działania zakończono o godz. 16:33.

Foto. KP PSP Kępno

o autorze

Redakcja/Łukasz