W piątek 14 października po godz. 14:00 grzybiarz wracający z lasu zawiadomił policję, że na drodze polnej niedaleko Janowic (powiat lęborski, Pomorskie), kierowca jadący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Dyżurny policji poinformował pozostałe służby – straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, ponieważ ze wstępnych informacji jasno wynikało, że kierujący pojazdem jest zakleszczony we wraku pojazdu.

Na miejsce wypadku udały się dwa zastępy straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania do pomocy zadysponował również jednostkę OSP z Krępy Kaszubskiej. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych znaleziono w pojeździe 18-letniego mężczyznę, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Żeby go wydostać strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Poszkodowany 18 – latek z poważnymi obrażeniami ciała oraz głowy został przetransportowany do szpitala w Lęborku. Według nieoficjalnych informacji kierujący samochodem osobowym nie posiadał prawa jazdy. Przyczyny wypadku bada Policja.

Foto: Policja Lębork

o autorze

Redakcja