W dniu 16.09.2011 roku około godziny 8:30 dyżurny stanowiska kierowania w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze ciągnika w warsztacie gospodarstwa rolnego w Jaromierzu (gmina Siedlec).

Z informacji uzyskanych przez dyżurnego stanowiska kierowania wynikało, że istnieje duże zagrożenie rozprzestrzenieniem się pożaru na sąsiednie budynki, w związku z tym na miejsce zostały wysłane cztery zastępy &gaśnicze z JRG Wolsztyn, OSP Kopanica, OSP Siedlec i OSP Chobienice. Jednostka OSP Stary Jaromierz została zaalarmowana przez mieszkańców i wyjechała bez powiadomienia przez stanowisko kierowania.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu z OSP Kopanica pożarem objęty był warsztat naprawczy, w którym znajdował się ciągnik rolniczy oraz wyposażenie warsztatu. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na miejsce pożaru oraz jeden prąd w obronie. Kolejne dojeżdżające jednostki dowoziły wodę oraz uczestniczyły w prowadzeniu działań gaśniczych. W tym czasie OSP Stary Jaromierz zbudowało punkt czerpania wody na Północnym Kanale rzeki Obry. Następnie z wykorzystaniem sprzętu rolniczego wyciągnięto palący się ciągnik na zewnątrz warsztatu w celu jego dogaszenia. Po zakończeniu działań gaśniczych pomieszczenie oddymiono przy pomocy turbowentylatora. Miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi właściciela. W wyniku pożaru spaleniu uległ ciągnik rolniczy oraz całe wyposażenie warsztatu.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja