Wczoraj około godziny 20:30 służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na odcinku drogi krajowej numer 73 w Jaśle przy ulicy Lwowskiej.

Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Po dojeździe okazało się, że doszło do czołowego zderzenia trzech samochodów osobowych.

Do zderzenia doszło w momencie, gdy kierująca Fiatem rozpoczęła wykonywanie manewru skrętu w lewo (z ulicy Lwowskiej w ulicę Ulaszowice), nie ustępując pierszeństwa jadącemu prawidłowo z naprzeciwka Citroenowi Berlingo. Siła uderzenia była na tyle duża, iż odrzucony na wskutek zderzenia Fiat, uderzył w przód kierującego Peugeotem 106.

W wyniku wypadku do szpitala zostały przetransportowane dwie&osoby: kierowca Peugeotem oraz kierująca Fiatem. Na szczęście poszkodowani opuścili już placówkę.

Na miejscu pracował policyjny technik, który wykonał oględziny pojazdów oraz dokumentację fotograficzną. Działania strażaków polegały odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Kierujący wszystkich pojazdów byli trzeźwi. Droga była całkowicie zablokowana przez ponad godzinę.

o autorze

Redakcja