13 lutego 2013 r. około godziny 10:20 zastęp GBA 669[P]02 został zadysponowany do wypadku drogowego na trasie Jastrowie-Samborsko. Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali samochód Volkswagen Transporter T5, który prawym bokiem uderzył w drzewo.

Na miejscu znajdowali się zespół pogotowia z podstacji w Jastrowiu, który udzielał pomocy poszkodowanemu pasażerowi rozbitego pojazdu. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora oraz pomogli ratownikom w ewakuacji poszkodowanego na desce ortopedycznej.

Po przebadaniu przez ratowników kierowcy Volkswagena, zapadła decyzja o umieszczeniu również jego na desce ortopedycznej. Z uwagi na brak drugiej karetki, użyta została deska będąca na wyposażeniu GBA, a poszkodowany kierowca został umieszczony na tylnej kanapie wozu strażackiego do czasu dojazdu ratowników z podstacji w Okonku. Przez ten czas poszkodowanym zajmowali się przeszkoleni strażacy z OSP Jastrowie.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechali strażacy z JRG w Złotowie oraz Policja z WRD KPP w Złotowie oraz z KP w Jastrowiu.
Po przybyciu karetki z Okonka poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym i przewieziony przez nich do szpitala.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję rozbity pojazd został zabrany przez pomoc drogową, a jezdnia posprzątana z pozostałości powypadkowych.

o autorze

Redakcja