W środę 8 sierpnia, kilkanaście minut przed godziną piętnastą doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej DK 22 na wysokości miejscowości Trzebieszki. Zderzyły się tam dwa pojazdy – ciężarowy z busem, do którego podczepiona była przyczepka towarowa.

W wyniku czołowego zderzenia samochody znajdowały się na środku jezdni blokując ją w całości. Kierujący i pasażerka samochodu ciężarowego opuścili pojazd przed przybyciem służb ratowniczych nie doznając żadnych obrażeń. Tyle szczęścia nie miał kierujący busem, który został zakleszczony w pojeździe.

Pierwszą przybyłą służbą ratowniczą był Zespół Ratownictwa Medycznego z Wałcza, którego lekarz stwierdził zgon kierowcy w wyniku odniesienia wielonarządowych urazów ciała. Jako pierwszą jednostką Straży Pożarnej, która dotarła na miejsce wypadku był zastęp z OSP Szwecja, który zabezpieczył teren działań i odłączył źródła zasilania w pojazdach. Policja zamknęła całkowicie drogę na miejscu zdarzenia i zorganizowała objazdy.

Dalsze działania polegały na wykonywaniu czynności pomocniczych związanych z pracą policyjno – prokuratorską. Na polecenie Prokuratora strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego przystąpili do wydobycia denata z pojazdu, który został zabrany przez przybyły karawan. Dalsze działania w miejscu zdarzenia związane z usunięciem pojazdów prowadzili pracownicy pomocy drogowej. Końcowe działania zastępów straży pożarnej polegały na posprzątaniu jezdni z pozostałości powypadkowych i eksploatacyjnych. Zdarzenie obsługiwały zastępy straży z OSP Szwecja, Jastrowie i dwa zastępy z JRG Złotów.

Więcej zdjęć.

i Tekst: Straż Złotów

o autorze

Redakcja