Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Jastrzębiu-Zdroju pod koniec ubiegłego roku została doposażona w nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy.

Wóz został zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych na podwoziu Scania P360 z napędem 4×4. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, autopompę o wydajności 2400 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę, zestaw ratownictwa technicznego, armaturę wodno-pianową, zestaw R-1, agregat prądotwórczy, wentylator oddymiający itp.

Samochód kosztował ponad milion złotych. Środki na jego zakup wyłożył Urząd Miasta i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W ubiegłym roku Śląska Komenda Wojewódzka PSP kupiła dwa średnie samochodu ratowniczo – gaśnicze z modułem proszkowym Renault dla komend w Jaworznie i Zabrzu, średni samochód ratowniczo – gaśniczy Scania 4×4 dla komendy w Jastrzębiu-Zdroju, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania 4×2 dla komendy w Gliwicach i dwa samochody specjalne Iveco z drabiną Magirusa, które trafiły do komend w Tychach i Będzinie. Do tego kilka lekkich samochodów operacyjnych i kwatermistrzowskich.  

Foto. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukas[email protected]