W dniu dzisiejszym w godzinach przed południowych doszło do tragicznego wypadku drogowego. Samochód osoby marki Peugeot 306 (kierowany przez 23-latka), zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki Daf. Niestety, u 23-letniego kierowcy stwierdzono zgon. Cała akcja toczyła się w miejscowości Jazowa, na drodze krajowej numer siedem.

Kierowca Peugeota jadąc w stronę Gdańska, zauważył, że z przeciwnej strony nieznanej marki samochód osobowy w kolorze ciemnym (kombi), wyprzedza inny pojazd. Młody kierowca aby uniknąć zderzenia się z tym pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni, jednak tutaj wpadł w poślizg.

[galeria=8,prawa]23-letni elblążanin stracił panowanie nad swoim samochodem, co doprowadziło do obracania się pojazdu po całej jezdni, a na końcu& zderzenia się z TIR-em marki Daf. Oba pojazdy przebiły się przez barierkę i wpadły do rowu, a nieznany kierowca, który wyprzedzał inne samochody, oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Elblągu.

[galeria=11,lewa]Na miejsce akcji oprócz strażaków, ratowników medycznych i policji, przybył prokurator. Ruch na drodze krajowej numer siedem został całkowicie zablokowany, a policja zorganizowała objazdy przez okoliczne wsie. Działania strażaków polegały na uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych oby dwóch pojazdów, użyciu sprzętu hydraulicznego by wydobyć ciało denata, zabezpieczeniu terenu zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości po pojazdach. Cała akcja trwała około trzy godziny.

UWAGA! Apelujemy do wszystkich kierowców, którzy zauważyli pojazd o nieustalonych dotąd numerach rejestracyjnych, dokonujący manewr wyprzedzania i oddalający się w kierunku Elbląga, aby zgłaszali się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim pod numerem telefonu: 055 246 92 22 lub do najbliższej jednostki policji, dzwoniąc pod numer 997.

Foto: Elbląg24 oraz portEL.pl

o autorze

Redakcja