Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę cysterny.

Wymagany jest ciągnik siodłowy z silnikiem o mocy min. 420 KM, napędem 4×4 z możliwością rozłączenia napędu osi przedniej, skrzynią biegów manualną, zautomatyzowaną lub automatyczną i kabiną jednomodułówą, dwuosobową. Z kolei naczepa-cysterna powinna być trzyosiowa z pierwszą osią podnoszoną i tylną osią skrętną oraz przystosowana do przewozu minimum 24 tysięcy litrów wody i wyposażona w motopompę min. M 16/8, gaśnicę proszkową, węże tłoczne W-52, W-75 i W-110, węże ssawne A lub B-110, kosz do smoka, pływak, linki, zbieracze, siodełko wężowe, rozdzielacz kulowy, prądownicę wodną, prądownicę wodno-pianową, klucze, mostki przejazdowe, motopompę pływającą o wydajności min. 400 l/min i demontowalną instalację do dystrybucji wody ze zbiornika do celów sanitarnych dla 10 stanowisk nalewnych.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta. Została złożona przez firmę Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza, jej wartość to 1 193 715 zł, natomiast budżet zamawiającego to 1 mln 210 tysięcy złotych. Firma zadeklarowała zrealizowanie zamówienia do 18 października br.

Cysterna trafi na wyposażenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Kaliszu.

Foto. Stolarczyk

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl