17 maja w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę samochodów specjalnych SD-30.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa szesnastu samochodów specjalnych na podwoziu 4×2 i silnikiem o mocy min. 210 kW oraz drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów i koszem ratowniczym o udźwigu min. 400 kg. Każdy pojazd powinien być wyposażony w sprzęt zgodnie ze Standardem wyposażenia dla samochodu SD wydanym przez Komendę Główną PSP oraz działko wodno-pianowe o wydajności 2400 l/min.

Do Komendy Wojewódzkiej PSP w wyznaczonym czasie wpłynęła jedna oferta, została złożona przez firmę FIRE-MAX,  przedstawiciela firmy Magirus w Polsce. Wartość oferty to 39 mln 25 tys. złotych co oznacza, że mieści się w budżecie PSP ustalonym na 39 mln 200 tys. zł.  Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca października przyszłego roku.

Samochody trafią do komend miejskich/powiatowych PSP w Miliczu, Zgorzelcu, Wieruszowie, Warszawie (2 szt.), Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Tarnowskich Górach, Cieszynie, Nowym Tomyślu, Jarocinie, Grodzisku Wielkopolskim, Złotowie, Chodzieży, Gostyniu i Kępnie.

o autorze

Redakcja/Łukasz