Jeden chętny na dostawę ‘technika’ dla KM PSP Częstochowa

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę średniego samochodu ratownictwa technicznego.

Przedmiotem postępowania, które zostało ogłoszone na początku maja jest dostawa samochodu ratownictwa technicznego klasy średniej z napędem 4×4, 3-osobową kabiną, żurawiem hydraulicznym o udźwigu 1000 kg przy maksymalnym wysięgu i wyposażeniem zgodnym ze standardem wyposażenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dla SRt.

W wyznaczonym terminie wpłynęła tylko oferta od firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska – Białej o wartości 1 mln 799 490 zł brutto. Przekracza ona budżet Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie o 300 tysięcy złotych.

Teraz Komenda ma dwa wyjścia: unieważnić postępowanie albo poszukać dodatkowych środków na sfinansowanie zamówienia. O tym jaka decyzja została podjęta dowiemy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Technik – według dokumentacji – ma trafić do Częstochowy na początku grudnia i prawdopodobnie zastąpi ciężki samochód ratownictwa technicznego Iveco Eurocargo FF-135E (1997 r.) z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2.

Exit mobile version