Do tragicznego wypadku doszło 26 kwietnia w miejscowości Jedlanka (powiat radomski), jedna osoba zginęła a cztery zostały ranne.

Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Radomiu wpłynęło około godziny 8:15. Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Jedlanka doszło do wypadku samochodów osobowych z ciężarowym.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że w stojące na skrzyżowaniu samochody osobowe uderzył rozpędzony samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia zmiażdżone zostały Skoda i Hyundai stojące za lorą przewożącą inne auta. Siły wypadkowe działające w momencie zderzenia były tak duże, że samochody zostały kompletnie zniszczone a osoby w nich podróżujące uwięzione wewnątrz wraków. Aby uwolnić osoby poszkodowane strażacy musieli wykonać dostęp używając specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

W wypadku zginęła jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne, ruch na tym odcinku drogi był utrudniony przez siedem godzin.

Źródło: KM PSP Radom

o autorze

Redakcja