Jedlicze. Terytorialsi ćwiczyli ze strażakami

W sobotę 24 listopada w Jedliczu w województwie podkarpackim odbyły się wspólne ćwiczenia straży pożarnej i Wojsk Obrony Terytorialnej z prowadzenia działań przeciwpowodziowych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po wspólnej odprawie, która odbyła się na terenie parkingu przy Orlen Południe S.A. z magazynu Gminnego Centrum Reagowania zostały pobrane worki i łopaty. Następnie na terenie Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej załadowano worki piaskiem, które przewieziono pod Komisariat Policji w Jedliczu. Tam pod okiem strażaków PSP i OSP, żołnierze krośnieńskiej kompanii WOT, ćwiczyli różne warianty układania wałów przeciwpowodziowych z worków z piaskiem. Zapoznali się również ze sposobem rozkładania rękawów przeciwpowodziowych.

W drugiej części zajęć, prowadzona była prezentacja udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów ćwiczebnych pod nadzorem Miejskiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego KM PSP w Krośnie. Ćwiczenia prowadzone były przy silnym i zimnym wietrze, który częściowo symulował trudne warunki prowadzenia działań przeciwpowodziowych późną jesienią. Podsumowanie zajęć miało miejsce w Domu Ludowym w Żarnowcu, które odbyło się w obecności Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Dariusza Słoty i Dowódcy 35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku ppłk. Rafała Jarosza.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnej i żołnierze krośnieńskiej kompanii  35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku.

Foto. KM PSP Krosno

Exit mobile version