Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę samochodów z urządzeniem gaśniczo-tnącym.

Przedmiotem postępowania trwającego od października jest dostawa pięciu lekkich samochodów ropoznawczo – ratowniczych typu ‘pick-up’ z silnikiem wysokoprężnym o mocy co najmniej 150 KM, skrzynią biegów manualną lub automatyczną, napędem 4×4 z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego i zabudową skrzyni ładunkowej typu ‘hard top’.

Każdy samochód powinien posiadać na wyposażeniu urządzenie gaśniczo – tnące napędzane własnym silnikiem spalinowym. W skład urządzenia wchodzi m.in. silnik, radiowy i analogiczny system sterowania, elektryczne zwijadło szybkiego natarcia z wężem o długości 80 metrów, zbiornik wody o pojemności min. 300 litrów z nasadą W52, zbiornik na proszek cierny o pojemności min. 10 litrów, prądownica pistoletowa i wytwornica piany z własnym zbiornikiem.

W wyznaczonym terminie ofertę złożył tylko Dom Samochodowy Germaz Sp. o.o z Wrocławia, jej wartość to 1 820 400 zł brutto. Natomiast budżet zamawiającego to 1 665 000 zł brutto.

Termin wykonania zamówienia to 21 grudnia 2018 r.

Komenda Wojewódzka PSP w dokumentacji przetargowej nie podała odbiorców końcowych.

Foto. KP PSP Świdnica

o autorze

Redakcja/Łukasz