Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Dubiecku rozpoczęła służbę [FOTO]

W sobotę 1 czerwca Państwowa Straż Pożarna powiększyła się o kolejną jednostkę ratowniczo – gaśniczą.  

Nowa, 504. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w strukturach Państwowej Straży Pożarnej zlokalizowana jest w Dubiecku w województwie podkarpackim. Jest to druga jednostka Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.

Dowódcą nowej jednostki został młodszy kapitan Dariusz Prokopski, a jego zastępcą został młodszy kapitan Piotr Świst.

Jeśli chodzi o stan etatowy to wynosi on 38 strażaków, w tym dowódca JRG, zastępca dowódcy JRG i 36 strażaków w systemie zmianowym. Na każdej 24 godzinnej służbie będzie 7 strażaków.

Wyposażenie

Strażacy w Dubiecku mają do dyspozycji średni samochód typu GBA 2,5/24 Renault Midlum, ciężki samochód typu GCBA 5/32 Scania P380, samochód z podnośnikiem SCH-30 Volvo FM10, który wcześniej znajdował się w JRG Krosno, lekki samochód kwatermistrzowski VW T4, lekki samochód operacyjny Opel Astra, lekki samochód dowodzenia i łączności Renault Master oraz łódź aluminiowa na przyczepie.

Obszar chroniony

Obszar chroniony obejmuje cały powiat przemyski oraz w ramach chronienia obszarów pomocy wzajemnej gminy powiatów: rzeszowskiego, brzozowskiego, przeworskiego i jarosławskiego.

SGS

Na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Dubiecku od 1 czerwca funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Sonarowa wyposażona w Volkswagena T4 (do czasu pozyskania nowego samochodu), łódź i dwa sonary – dookólny i holowany.

Zmiany w strukturze

Utworzenie nowej jednostki spowodowało, że z dniem 1 czerwca zlikwidowany został Posterunek JRG Przemyśl w Dynowie.

foto. Przemyśl Uchwycony Smartfonem

Exit mobile version