264 urządzenia i elementy wyposażenia o wartości 1,5 mln złotych przekazała dzisiaj w Bydgoszczy Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

– Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje ich pomocy. Obserwowaliśmy działania strażaków ochotników w czasie sierpniowych nawałnic i nie kryliśmy podziwu wobec ich sprawności i zaangażowania. Kiedy tylko pojawiły się apele o pomoc dla nich – decyzja Fundacji była szybka i jednoznaczna. Tym bardziej, że mieliśmy już w Fundacji cały segregator próśb nadesłanych wcześniej przez inne jednostki. Dzięki temu, że udało się pozyskać środki specjalnie na ten cel, Fundacja mogła wesprzeć w sumie 178 jednostek. Dzięki temu wszyscy dziś możemy czuć się bezpieczniej. – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Do 178 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski trafiły torby medyczne PSP-R1, defibrylatory, deski ortopedyczne, zestawy szyn Kramera, deski pediatryczne, fantomy, piły spalinowe i agregaty prądotwórcze.  Listę jednostek znajdziecie tutaj

W uroczystości uczestniczyli: Jerzy Owsiak – Prezes Zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, oraz Iwona Waszkiewicz – Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Wydarzenie to było także okazją do usystematyzowania współpracy między WOŚP a jednostkami OSP. W trakcie uroczystości podpisane zostało porozumienie pomiędzy Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w którym zawarto deklaracje współdziałania w zakresie wielu inicjatyw mających na celu ratowanie życia i zdrowia ludzi oraz edukacji o bezpieczeństwie.

Foto. WOŚP

o autorze

Redakcja/Łukasz