16 października br. obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, z tej okazji jak co roku Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy zorganizowała próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna próba bicia rekordu, w której jednocześnie, przez pół godziny wykonywano resuscytację krążeniowo – oddechową. W Szkole Podstawowej nr 379 w Warszawie, odbywało się główne wydarzenie bicia rekordu z Jurkiem Owsiakiem na czele. Związek OSP RP reprezentował członek prezydium ZOSP RP, dh. Adam Nowak. Nie zabrakło również druhów z OSP Warszawa Wesoła.

W tym roku dzięki zawarciu porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłączył się do wspólnego bicia rekordu. Dodatkowo w zmaganiach wzięło udział ponad 50 jednostek OSP z całej Polski. Wiele z nich organizowało własne wydarzenia angażując młodych ludzi do nauki udzielania pierwszej pomocy. Próby bicia rekordu organizowane były w szkołach i jednostkach OSP.

W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 85 010 osób z całej Polski. Czy rekord został pobity? Tego dowiemy się od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ciągu najbliższego tygodnia.

fot. ZOSPRP

o autorze

Mitosi