Jednostki Państwowej Straży Pożarnej zostały bez drabin. Sprawdź, gdzie!

Foto. Łukasz Sienicki/remiza.pl

Komendant Główny PSP podjął decyzję o wycofaniu z użytkowania drabin Rosenbauera. Sprawdziliśmy, jakie jednostki zostały bez tak ważnego pojazdu.

Przypomnijmy, dzisiaj w Inowrocławiu w trakcie testów złamała się drabina Rosenbauera. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po tym zdarzeniu Komendant Główny PSP podjął decyzję o wycofaniu z użytkowania drabin Rosenbauera o wysokości 40 metrów i więcej.

Efektem jest wycofanie samochodów z drabiną L42A-XS, które od kilku lat znajdują się na wyposażeniu komend powiatowych i miejskich PSP w Chełmie, Lublinie, Lubinie, Krakowie, Zielonej Górze, Piotrkowie Trybunalskim, Kędzierzynie-Koźlu, Rzeszowie, Łomży, Suwałkach, Myszkowie, Ostródzie i Świnoujściu. W ostatnim czasie takie drabiny otrzymały również komendy w Ostrołęce, Pile i Inowrocławiu. W sumie to 16 samochodów.

Dla komend jest to spory problem. Dla przykładu w Zielonej Górze była to jedyna drabina, ponieważ wcześniej z podziału JRG 1 wycofano 30-metrową drabinę. Jak informuje newslubuski.pl, Lubuska Komenda Wojewódzka PSP zdecydowała o czasowym przeniesieniu do miasta podnośnika z komendy w Sulechowie. Te miasto i powiat będą z kolei zabezpieczały ościenne jednostki.  

Exit mobile version