Jeszcze w tym roku jednostki Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju otrzymają lekkie samochody rozpoznawczo – ratownicze, które zostały zamówione w ramach projektu DROGI-V.

Postępowanie na dostawę przeprowadziła Mazowiecka Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. Przedmiotem jest dostawa odpowiednio 7, 23 i 2 lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych typu ‘pick-up’ z napędem 4×4, silnikiem o mocy co najmniej 200 KM, automatyczną skrzynią biegów i przestrzenią ładunkową o wymiarach co najmniej 2,2 m2. Kabina przystosowana do przewozu minimum pięciu osób.

We wszystkich częściach wygrała firma Frank-Cars. Były to jedyne oferty.

W ramach pierwszej części częstochowska firma dostarczy siedem lekkich samochodów rozpoznawczo-ratowniczych o wartości 2 360 862 zł. Trafią one Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z komend w Legnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Tarnowie, Bielsku-Białej, Kielcach, Pile i Ostrowie Wielkopolskim.

Część druga to dostawa 23 lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych dla Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Wrocławia, Bolesławca, Włocławka, Świecia, Lublina, Świebodzina, Łodzi, Krakowa, Tarnowa, Chrzanowa, Warszawy, Brzegu, Rzeszowa, Białegostoku, Gdańska, Tczewa, Dąbrowy Górniczej, Ostródy, Poznania, Konina, Pyrzyc*, Koszalina i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wartość samochodów to 7 827 843 zł.

(* trwa przenoszenie grupy z Pyrzyc do Stargardu)

Samochody z części pierwszej i drugiej będą wyposażone w skrzynię transportową, radiotelefony z pokrowcami i dodatkowymi bateriami, wielopolową ładowarkę do radiotelefonów, mikrofonogłośnik, aktywne ochronniki słuchu i plecak lub torbę medyczną.

Ostatnia, trzecia część polega na dostawie lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych dla Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych w Żyrardowie i Ciechanowie. Ich wartość to 619 182 zł

Zamówienie powinno zostać wykonane do 14 listopada 2022 roku.

Foto. Grzegorz Fortuna

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl