W środę, około godziny w pół do trzeciej w nocy, doszło do wybuchu i pożaru masarni przy ulicy Hanowskiego w Jonkowie. Ewakuowano 10 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. W akcji udział brało trzynaście zastępów straży pożarnej.&

Jako pierwsze przyjechały OSP Jonkowo oraz pluton chemiczny z Olsztyna, a za nimi zaraz przybyły również pozostałe zastępy na miejsce zdarzenia i stwierdzono poważne zniszczenie budynku – przewrócona jedna ściana, zawalenie się częściowo stropu oraz wyrwany dach który uszkodził dwa samochody. Strażacy podejrzewali rozszczelnienie się instalacji z amoniakiem w budynku, dlatego ewakuowano dziesięć osób z sąsiednich zabudowań.

[galeria=5,prawa]Jednak gdy przybył właściciel masarni ustalono, że instalacja ta na okres zimowy nie jest używana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działania i oddymieniu częściowo pomieszczeń. Oprócz właściciela obiektu, na miejsce zdarzenia przyjechał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP i przedstawiciele służb współdziałających. Trwa ustalanie przyczyn, jednak prawdopodobnie wybuchł piec olejowy.

Foto: Zbigniew Woźniak

o autorze

Redakcja