W dniu dzisiejszym doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 3 przed miejscowścia Jordanowo. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy stojący na poboczu drogi.&

Obok pojazdu znajdowały się dwie osoby poszkodowane, natomiast wewnątrz pojazdu znajdowały się następne dwie osoby – kierowca pojazdu oraz pasażer.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy. Pomoc medyczna dla poszkodowanych była udzielana przez przybyłe zespoły Pogotowia Ratunkowego ze Świebodzina, Międzyrzecza oraz LPR.

W pojeździe podróżowały 4 osoby. Samochód osobowy wypadł z nieustalonych przyczyn z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby ( 1 kobieta, 2 mężczyzn ) u czwartej lekarz stwierdził zgon (kobieta). Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali w Świebodzinie, Międzyrzeczu i Zielonej Górze.

Z uwagi na brak w dziennej obsadzie zespołu Pogotowia Ratunkowego lekarza, został cofnięty lekarz z nocnej obsady, który wraz z dodatkową obsadą strażaków został dowieziony na miejsce zdarzenia. Na miejsce zdarzenia przybyła ekipa dochodzeniowa z KP Policji ze Świebodzina.

– Wciąż nie znamy przyczyn tej tragedii. Droga była sucha, warunki pogodowe dobre, na tę chwilę nie umiem powiedzieć co było przyczyną wypadku – tłumaczył TVN24 w godzinach popołudniowych podkom. Piotr Domański z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie – Musimy poczekać na zeznania świadków – dodał.

Oficjalnie wiadomo nam, że w wyniku tego wypadku drogowego zginęła także osoba, która została przetransportowana helikopterem do szpitala.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Świebodzinie.

o autorze

Redakcja