Jeszcze w tym roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie wzbogacą się o nowy samochód ratownictwa medycznego.

Postępowanie na dostawę samochodu zostało już przeprowadzone. Komenda wymagała samochodu typu furgon o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z napędem na przednie koła. Przedział medyczny według specyfikacji będzie posiadał m.in. zabudowę specjalną z szafkami, system szyn, uchwyty na kroplówki, instalacje tlenową, lawetę na nosze i obrotowy fotel dla personelu medycznego.

Dodatkowo za lewymi drzwiami przesuwanymi znajdą się mocowania na butle tlenowe, krzesełko kardiologiczne, nosze podbierakowe, deskę ortopedyczną i materac próżniowy.

W przetargu wzięła udział tylko firma AMZ Kutno, która złożyła ofertę o wartości blisko 400 tys. zł. Została ona uznana za najkorzystniejszą.

Samochód powinien trafić do strażaków jeszcze w tym roku.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Pleszewie obecnie ma do dyspozycji lekki samochód ratownictwa medycznego Opel Vivaro. W związku z pandemią koronawirusa tylko w tym roku wyjeżdżali ponad tysiąc razy do pobierania próbek od mieszkańców z powiatów: pleszewskiego, jarocińskiego, słupeckiego, kolskiego, gnieźnieńskiego, gostyńskiego, śremskiego, średzkiego, konińskiego, wrzesińskiego i poznańskiego. Pomagali również w transporcie osób chorych i potencjalnie zarażonych do miejsc kwarantanny.

Foto. PSP Pleszew, Grzegorz Fortuna 

o autorze

Redakcja/Łukasz