Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Dąbrowie Tarnowskiej pod koniec czerwca została doposażona w nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy.

Nowy nabytek to MAN TGM 13.290 4×4 z zabudową firmy Moto-Truck. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2930 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem 100 l i autopompa o wydajności prawie 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar.

Do tego między innymi aparaty powietrzne z butlą kompozytową o pojemności min 6,8 l/300 bar 6 kpl, prądownice, węże tłoczne W75 i W52, węże ssawne, przełączniki, klucze, drabinę dwuprzęsłową, drabinę nasadkową, pilarkę łańcuchową, piłę tarczową, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw PSP R-1 i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, poduszek pneumatycznych, zabezpieczenia poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, zestaw podpór i klinów, maty (plandeki),zbijaka do szyb, przecinaka do pasów, piły do szyb klejonych i zestawu pokrowców.

Zakup zrealizowano w ramach projektu  „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”.

Foto. Krystian Wołos

o autorze

Redakcja/Łukasz