Wczoraj około godziny 21.06 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Kadcza samochód osobowy uderzył w budynek. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza i OSP Gołkowice Górne. 

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali uszkodzone wejście do budynku mieszkalnego i mieszkańców. Na miejscu nie było pojazdu. Uzyskano informację, że samochód uczestniczący w zdarzeniu znajdował na posesji w sąsiedztwie, a kierowca w budynku. Po przybyciu na miejsce policjantów, strażacy udali się do budynku w celu sprawdzenia stanu zdrowia osoby prowadzącej pojazd. Wraz z ratownikami do pomieszczenia weszła matka kierującego.

Mężczyzna odmówił pomocy. Do czynności dochodzeniowych przystąpili funkcjonariusze Policji. W trakcie tej rozmowy mężczyzna złapał za nóż kuchenny znajdujący się na blacie kuchennym i w tym momencie został obezwładniony przez dwóch funkcjonariuszy Policji, którym pomagali strażacy. Podczas tych czynności doszło do otarcia naskórka małego palca dłoni strażaka OSP – informuje Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu.

Na wskutek zaistniałego zdarzenia matka kierującego zasłabła, na miejsce zadysponowano karetkę. Po przybyciu karetki osoby poszkodowane zostały przebadane przez ratowników medycznych i pozostały na miejscu zdarzenia. Ranny strażak z OSP Kadcza ze względu na niewielkie obrażenia odmówił zgłoszenia wypadku lekkiego.

Agresywny mężczyzna został zabrany na komisariat. Dalsze czynności prowadzi policja.

o autorze

Redakcja/Łukasz