W nocy 14.08.2016 r. doszło do pożaru poddasza w domu jednorodzinnym w miejscowości Kakonin. W wyniku pożaru poszkodowane zostały dwie osoby, w tym jeden strażak.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, strażacy otrzymali informację, że w płonącym poddaszu może znajdować się jedna osoba. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, oraz podaniu po jednym prądzie wody do wewnątrz budynku i na dach.

pozar 2
Po dojedźcie kolejnych sił i środków rozpoczęto akcję gaśniczą, podając prąd wody w natarciu z drabiny mechanicznej, a na poddasze skierowano ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. W momencie opanowania pożaru i częściowym rozebraniu dachu, strażacy zaczęli przeszukiwać pomieszczenia oraz wyrzucać materiały zgromadzone na poddaszu. Niestety, podczas penetracji natrafiono na zwęglone ciało mężczyzny.

W wyniku pożaru poszkodowane zostały również dwie osoby: właściciela budynku, a także strażak-ochotnik , który na skutek promieniowania cieplnego doznał poparzenia ramienia. Rannym ratownicy z OSP Bieliny udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a w następnie ZRM przetransportował ich do szpitala.

Foto: KM PSP Kielce

o autorze

Redakcja