We wtorek, 13 kwietnia 2010 roku, liczne poczty sztandarowe oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego uczestniczyły w uroczystym nabożeństwie z Mszą Świętą w intencji śp. Lecha Kaczyńskiego – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jego Małżonki i osób towarzyszących mu na uroczystość 70-tej rocznicy zbrodni Katyńskiej, ofiar tragicznej katastrofy samolotowej.


Wszystkie poczty sztandarowe, delegacje zebrały się pod ratuszem, aby po Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Kaliskiego przemaszerować do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, gdzie kilka minut po godzinie osiemnastej odbyła się msza celebrowana przez biskupa kaliskiego ks. Stanisława Napierałę.

Po zakończeniu nabożeństwa strażacy udali się pod obstawiony mnóstwem zniczy, znajdujący się na przeciwko bazyliki, pomnik Jana Pawła II, gdzie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Mszy Świętej uczestniczyli m.in.: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu- bryg. Marek Burzyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kaliszu- druh Wacław Skotowski, poczty sztandarowe i delegacje z ponad stuletnich OSP; OSP Kalisz, OSP Dobrzec, OSP Aleksandria i pozostałe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja