W sobotę (7.02.2009r.) w nocy na, z pozoru nie groźnym, skrzyżowaniu ulic Marii Konopnickiej z Ostrowską w Kaliszu doszło do poważnego wypadku drogowego.

Mercedes klasy E – taksówka, jadąc ulicą Konopnickiej nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Fordzie Focusie, który aby uniknąć zderzenia z taryfą zjechał na bok i uderzył w betonowy płot pobliskiego baru. Samochodem jechały cztery osoby, kierował młody mężczyzna. Mimo późnej pory do zdarzenia zaraz podbiegli okoliczni mieszkańcy bloków oraz klienci baru i wezwali odpowiednie służby. Na miejscu pojawiły się po chwili trzy karetki PR, Policja i dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG1. Na szczęście nie było większych problemów z wydostaniem osób poszkodowanych z pojazdu. Do szpitala zabrani zostali trzej jadący Fordem.

[galeria=2,prawa]Jeden ambulans przybył z powrotem na miejsce wypadku w celu sprawdzenia czy kierowcy Forda na pewno nic się nie stało – interwencja nie była jednak potrzebna, kierujący nie ucierpiał, cały czas był obecny na miejscu wypadku.

[galeria=7,lewa]Po zabraniu ofiar do szpitala na ul. Poznańską Policja przeprowadziła czynności, a strażacy usunęli pozostałości po wypadku i rozlane substancje ropopochodne z jezdni. Gdy na miejsce przyjechała pomoc drogowa i zabrała uszkodzony pojazd działania Straży Pożarnej zakończono (o godz. 00:53).

W akcji udział wzięły:

  • 341[P]21 – GBA 2,5/16 – Renault,
  • 341[P]41 – SLRd + BA 1/2,5 – Iveco,
  • 3 karetki Pogotowia Ratunkowego,
  • 3 radiowozy Policji.

Foto i opis: Wojtek Śniegula.

o autorze

Redakcja