We wtorek (15.06.2010 r.), około 20:35, na skrzyżowaniu ulic Polnej i Skalmierzyckiej w Kaliszu doszło wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, aby wydobyć jednego z poszkodowanych strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.


Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku przez służby ratunkowe, na miejsce zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej, dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz policja.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na którym doszło do zderzenia się pojazdów zamykając na nim ruch. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm poszkodowanym osobom z peugeota, a strażacy przystąpili do wykonywania dostępu do uwięzionej w daewoo tico kobiecie. Ratownicy przy pomocy rozpieraka usunęli drzwi pojazdu, ewakuowali poszkodowaną na zewnątrz i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

Po wykonaniu czynności przez policję strażacy usunęli ze skrzyżowania uszkodzone pojazdy oraz pozostałości po wypadku.

Feralne skrzyżowanie było zablokowane przez kilkadziesiąt minut. Wszystkie trzy zabrane do szpitala osoby, które brały udział w wypadku, po wstępnych badaniach zostały wypisane do domów.

W akcji udział wzięły:

  • GBA 2,6/16 – Renault M210 – JRG 1 Kalisz,
  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz,
  • trzy zespoły ratownictwa medycznego,
  • policja.

Z ustaleń policji wynika, że kobieta kierująca peugeotem 206, jadąc ulicą Skalmierzycką nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej daewoo tico ulicą Polną.

Opis: Wojciech Śniegula
Foto: Łukasz Jurek

o autorze

Redakcja