W środę, 22 kwietnia na ul. Rzymskiej w Kaliszu doszło do nieszczęśliwego, a zarazem dosyć nietypowego wypadku drogowego. Ciężarowy Renault, którym jechało dwóch mężczyzn uderzył wysięgnikiem we wiadukt. Mimo niewielkiej prędkości, uderzenie było tak mocne, że pasażer wyleciał przez przednią szybę. Obydwie osoby jadące pojazdem zostały zabrane do szpitala.


Około godziny 16:35 ciężarowy Renault jadący z przepisową prędkością ulicą Rzymską w kierunku Częstochowskiej, zahaczył wysięgnikiem służącym do wykonywania prac wiertniczych o wiadukt kolejowy.

&Najprawdopodobniej rura była nieodpowiednio zabezpieczona przez co jadąc pod górę uniosła się i uderzyła w most. Na domiar złego, samochód nie posiadał pasów bezpieczeństwa. Pasażer wyleciał przez przednią szybę i wylądował pod wiaduktem. Wraz z kierowcą zostali zabrani do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

&Grupka gapiów, która zebrała się na miejscu wypadku z niedowierzaniem patrzyła na całe zajście. Ulica Rzymska na odcinku od Częstochowskiej do skrzyżowania ze Słowiańską była nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazd.

&Działania straży pożarnej polegały na usunięciu pozostałości po wypadku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Foto i opis: Wojtek Śniegula.

o autorze

Redakcja