Do pożaru doszło 3 listopada w godzinach popołudniowych przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji obyło się bez ofiar w ludziach.

Do zdarzenia Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu zadysponował cztery zastępy z JRG 1i 2 Kalisz oraz dwa zastępy OSP Kalisz Dobrzec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się dwukondygnacyjny budynek gospodarczy o konstrukcji drewniano-betonowej, w którego wnętrzu znajdują się materiały z tworzyw sztucznych, rozpuszczalniki oraz farby.

W celu ugaszenia pożaru podano dwa prądy piany gaśniczej w natarciu, jednocześnie w drewnianej konstrukcji dachu wykonano piłą spalinową otwory w celu szybszego odymienia budynku. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych na poddaszu budynku zlokalizowano a następnie wyniesiono dwie butle z gazem, które schłodzono podając na nie prąd wody.

Po&ugaszeniu pożaru w celu eliminacji ewentualnych ognisk przystąpiono do&częściowej rozbiórki nadpalonego poszycia dachu oraz stropu dzielącego kondygnacje. Usunięto również z&wnętrza pomieszczenia objętego pożarem część spalonego wyposażenia. Przyczyny pożaru wyjaśni prowadzone dochodzenie.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja