Siódmego listopada br., wcześnie rano, samochód ciężarowy z naczepą, wjeżdżając do Kalisza od Konina drogą krajową numer 25 w miejscowości Niedźwiady jadąc zbyt szybko na mokrej drodze stracił panowanie nad kierowanym ciągnikiem siodłowym, a następnie wjechał do rowu. Naczepa pozostała na jezdni blokując drogę. Na miejsce udała się straż pożarna oraz pogotowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG nr 1 w Kaliszu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do uwięzionego w kabinie pojazdu kierowcy. Miał on dużo szczęścia, bo nie odniósł żadnych obrażeń.

Przewożony ładunek został przeładowany na innych samochód. Na miejsce kolizji&została wezwana specjalistyczna pomoc drogowa z dźwigiem, który wydobył z rowu samochód ciężarowy. Straż pożarna zlikwidowała wyciek oleju napędowego z jezdni. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp SLRCh, który zajął się przepompowaniem pozostałego w zbiorniku oleju. Policja zorganizowała objazdy ponieważ droga była całkowicie nieprzejezdna.

Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu.

Akcja trwała około 8 godzin. Udział w niej wzięły:

  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz,
  • GCBA 4/24 – Star 15.227 – JRG 1 Kalisz,
  • SLRCh – Mercedes Sprinter – JRG 2 Kalisz.

Opis: Wojciech Śniegula
Foto: pomoc drogowa „Kowalczyk”

o autorze

Redakcja