Zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wczoraj o godzinie 21:42.

Po dojechaniu na miejsce przez pierwsze zastępy okazało się, że ogniem objęte było mieszkanie oraz dach w kamienicy szeregowej. Działania strażaków wymagały użycie podnośnika oraz drabiny. Z ogniem walczono od wewnątrz oraz z zewnątrz.

W wyniku pożaru śmierć poniosło trzech mężczyzn w wieku 40, 53 oraz 61 lat, którzy&przebywali w lokalu mieszkalnym usytuowanym na ostatniej kondygnacji budynku.&Jedną z ofiar strażacy próbowali reanimować, drugą zajęli się ratownicy medyczni. Trzecią ofiarę znaleziono dopiero w pogorzelisku.

Do szpitala przewieziono pięć osób, wśród nich znajduje się dwoje dzieci. Jedna z osób poszkodowanych ma poparzone ciało. Pozostali mieszkańcy zostali ewakuowani.

Przyczyny wybuchu ognia bada policja i prokuratura. Według strażaków mogło to być zwarcie instalacji elektrycznej, bądź zaprószenie ognia. Władze miasta już organizują pomoc dla pogorzelców. Kamienicę zamieszkiwało 30 osób.

Działania zakończono około godziny 3:00 w nocy. W akcji uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej.

o autorze

Redakcja