Jest na świecie jedna firma, której zawdzięczamy to, że dzisiaj kamery termowizyjne są używane przez Straże Pożarne. Tą firmą jest ISG INFRANSYS, która wyprodukowała pierwszą kamerę termowizyjną przeznaczoną do akcji ratowniczych w 1981roku.

Przez ponad 30 lat firma ISG INFRANSYS tworzyła kamery tylko dla służb ratowniczych i ta specjalizacja pozwoliła jej na zastosowanie w kamerach rozwiązań, które wyprzedzają oczekiwania strażaków. Kamery ISG to kamery najwyższej klasy, przeznaczone do pracy w nawet najbardziej wymagających warunkach.

W tym roku na rynek trafił najnowszy model kamery ISG – X380. Najbardziej zaawansowana technologia wśród kamer dla Straży zyskała nową, niewielką i ultra lekką konstrukcję. Wyposażono ją także w najnowsze, będące patentem ISG funkcje.

Większa świadomość sytuacji w jakiej znajdujesz się podczas akcji, pozwala ci na podejmowanie lepszych taktycznie i bezpieczniejszych decyzji. X380 daje ci niespotykaną na ryku świadomość sytuacyjną, nieporównywalną z żadną inną kamerą na rynku, dzięki Inteligentnemu Fokusowi, który nakierowany na obiekt, pokaże ci go w krystalicznie czystym obrazie ze szczegółami. To trzeba zobaczyć na żywo!

Hot Spot Tracker i Cold Spot Tracker – to funkcje, dzięki którym twoja kamera sama zlokalizuje najgorętszy i najzimniejszy punkt w obserwowanej scenie. Wystarczy wybrać np. opcję najzimniejszego punktu w scenie, a specjalny celownik zidentyfikuje i wyśledzi najzimniejsze miejsce i wyświetli jego temperaturę. Niezastąpiona opcja w lokalizowaniu wycieków gazu!

Najlepsza technologia ISG to bezkonkurencyjnie ostre i wyraźne odwzorowanie obrazu w temperaturze przekraczającej 1000

o autorze

Redakcja