W dniu 4 kwietnia 2012 roku o godzinie 11.22 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kamieniu Pomorskim drogą radiową dostał zgłoszenie o wypadku wozu bojowego OSP Trzebieszewo w pobliżu skrzyżowania obwodnicy Kamienia Pomorskiego (Droga 103) z ulicą Gryficką.

Zastęp OSP Trzebieszewo udawał się alarmowo do Kamienia Pomorskiego. Do wypadku zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Kamień Pomorski oraz poinformowany Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się ,że samochód bojowy złapał prawą stroną pobocza drogi uderzając w znak drogowy, następnie w drzewo, odbijając się zahaczył o latarnię uliczną stając w poprzek drogi.

W wyniku wypadku poszkodowany został d-ca sekcji OSP Trzebieszewo. Doznał on złamania nogi. Działania Straży Pożarnej polegały na ewakuacji poszkodowanego strażaka z samochodu przy pomocy deski ratowniczej, unieruchomieniu złamanej nogi, zapewnieniu komfortu cieplnego oraz wsparciu psychicznym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego z Kamienia Pomorskiego.

Po przybyciu zespołu ratowników poszkodowany został przekazany i odwieziony do szpitala w Gryficach. Pozostałym ratownikom OSP Trzebieszewo nic się nie stało.

Źródło: KW PSP Szczecin.

o autorze

Redakcja