Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Kamieniec (woj. pomorskie).

Kierowca wpadł w poślizg, po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, które wyrwał z korzeniami. Mieszkaniec Cewic nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdami.&We wnętrzu pojazdu znaleziono woreczki z nieznaną substancją – mogą to być dopalacze, bądź narkotyki. Zostały przekazane do badań.

22-letni kierujący wyszedł z samochodu osobowego marki Audi o własnych siłach. Został przewieziony do lęborskiego szpitala. Po wykonaniu badań okazało się, że&nie doznał poważniejszych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano mu krew do badań w celu sprawdzenia zawartości substancji odurzających w organizmie, które mogą być przyczyną zdarzenia.

Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik i akumulator. W działaniach uczestniczył jeden zastęp z PSP w Lęborku, zastęp z OSP Cewice, zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej Siemierowice, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

o autorze

Redakcja