Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP z dniem 11 listopada powierzył mł. bryg. Agnieszce Mendelskiej pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.

W piątek, 10 listopada Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyły się wojewódzkie obchody dolnośląskiej PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia „Za długoletnią służbę”, odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, „Medal Komisji Edukacji Narodowej” i awanse służbowe. Powołani zostali również nowi komendanci we Wrocławiu i Ząbkowicach Śląskich, oraz zastępcy komendantów komend miejskich i powiatowych w Zgorzelcu, Wałbrzychu, Wrocławiu, Kłodzku, Jeleniej Górze, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oławie i Głogowie.

Wśród nich znalazła się mł. bryg. Agnieszka Mendelska, która z dniem 11 listopada pełni obowiązki Zastępy KP PSP w Kamiennej Górze.

Pani komendant rozpoczęła służbę w 1997 r. jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Edukację zakończyła w maju 2002 r., napisana przez nią praca magisterska zajęła II miejsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Początkowo związana była z Miejskim Stanowiskiem Kierowania oraz Wydziałem Operacyjno – Szkoleniowym. Od 1 stycznia 2004 roku pełniła służbę w Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej, którą kierowała do dnia powołania na pełniącą obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kamiennej Górze.

Foto. KW PSP Wrocław

o autorze

Redakcja/Łukasz