W niedzielę 16 września w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej ‘Zamczysko Nowe’ odbyła się tradycyjna Msza Polowa i pokazy ratownicze w wykonaniu kandydatów Zgrupowania Kandydackiego ‘K-2018’.

Punktualnie o godzinie 11 w specjalnym namiocie na terenie PBL odprawiona została Msza Polowa dla kandydatów i ich rodzin, którą sprawowali kapelani straży pożarnej.

Następnie wszyscy zaproszeni goście przeszli pod trenażer gdzie odbyły się pokazy ratownicze w wykonaniu kandydatów i strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej SGSP. Składały się z trzech epizodów: pożar samochodu osobowego, wypadek z udziałem dwóch samochodów i pożar dachu budynku.

Całość zakończyła pyszna grochówka przygotowana przez pracowników Szkoły Głównej Służby Pożarniczej 🙂

Państwową Straż Pożarną reprezentowali między innymi: Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka wraz z pracownikami, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, Komendant Miejski PSP w Warszawie bryg. Leszek Smuniewski i Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim st. bryg. Andrzej Wieteska.

Tegoroczne Zgrupowanie Kandydackie K-2018 dla strażaków w służbie kandydackiej, zakwalifikowanych na studia stacjonarne I stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego SGSP rozpoczęło się 31 lipca i potrwa do niedzieli 23 września. Tego dnia nastąpi zwijanie Zgrupowania i przegrupowanie do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Osoby, które pozytywnie ukończą przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej 29 września złożą uroczyste ślubowanie strażaka Państwowej Straży Pożarnej, a od nowego roku akademickiego 2018/2019 zostaną studentami studiów stacjonarnych I stopnia i otrzymają tytuł podchorążego SGSP.

W trakcie Zgrupowania zrezygnowało dziewięć osób.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl