Około godziny 11:00 na autostradzie A4 w kierunku Katowic doszło do dwóch tragicznych wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło na remontowanym odcinku autostrady A4. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu kierowca daewoo matiza czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym marki Iveco, w wyniku tego zdarzenia ranny został 80-letni kierowca matiza, który trafił do szpitala w ciężkim stanie i tam, na wskutek poniesionych obrażeń, zmarł.

fot2

Pół godziny później na 199 kilometrze autostrady doszło do kolejnego wypadku, tym razem z udziałem czterech pojazdów. Samochód ciężarowy uderzył w stojący w korku samochód osobowy, który siłą uderzenia najechał na autobus Polskiego Busa. Wszystkie pojazdy stanęły w płomieniach oraz stojący obok samochód. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, który uderzył w autobus.

W sumie w obu wypadkach zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano siły i środki z JRG Brzeg, JRG 3 Niemodlin, JRG Grodków, okoliczne jednostki OSP oraz grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. W sumie około 20 zastępów.

Na miejscu działań obecna była również grupa dochodzeniowo-śledcza, która miała za zadanie zabezpieczenie śladów i dowodów. Droga w kierunku Katowic była zablokowana do późnego wieczora.

Foto. 24Opole.pl

o autorze

Redakcja