Dzisiaj około godziny 7:40 Stanowisko Kierowania KP PSP w Nysie odebrało zgłoszenie o kolizji samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Wójcice.

Natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG nr 1 w Nysie, a także jednostki OSP Wójcice i OSP Otmuchów.&Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że miały miejsce dwa karambole, z czego jeden był następstwem drugiego. Przyczyną w obydwu wypadkach była nieostrożność kierujących.

W pierwszym zdarzeniu, w wyniku niezachowania należytej odległości, przy trudnych warunkach pogodowych, kierujący pojazdem marki Volvo najechał na naczepę poprzedzającej go ciężarówki. Chwilę później kierowca pojazdu ciężarowego marki Renault chcąc uniknąć najechania na pojazdy stojące w korku (który był efektem wcześniejszej kolizji), zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym, a następnie oparł się na drzewie. Zderzenie było na tyle mocne, że z nadjeżdżającego pojazdu została wyrwana kabina.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a dwóch z nich trafiło do szpitala. Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały do godziny 12:30.

o autorze

Redakcja