Cztery samochody osobowe zderzyły się w niedzielę, 14 września 2008 r. przed godz. 17.00 na krajowej „piątce” pomiędzy Rawiczem, a Korzeńskiem. Dwoje uczestników karambolu przewieziono do rawickiego szpitala. Przez dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu. Samochody poruszające się w kierunku Poznania i Wrocławia, miejsce zdarzenia omijały w sposób wahadłowy.

[galeria=1,prawa]Z relacji mieszkańca Wrocławia, właściciela najmniej uszkodzonego auta wynika, że w momencie gdy nieco przyhamował swoim samochodem, aby dostosować się do prędkości jazdy pojazdów jadących przed nim, w tył jego forda focusa uderzył fiat uno. Z kolei w fiata wjechała mazda, a w nią fiat brava. Najbardziej ucierpiała mazda 626, która ma rozbity zarówno przód jak i tył. Podobne, choć znacznie delikatniejsze wgniecenia można było zaobserwować w uno.

[galeria=3,lewa]W pierwszej fazie działań ratowniczych brali udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach, rawiccy policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego w Rawiczu. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, osobom poszkodowanym i kierowaniu ruchem drogowym.

Pozostałe czynności przekazano do realizacji służbom z powiatu trzebnickiego, na terenie którego to zdarzenie zaistniało.

ŹRÓDŁO: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja