Do wypadku doszło w poniedziałek, 6 listopada około godziny 9:00 na Drodze Krajowej nr 12 w miejscowości Szlichtyngowa. Trzy auta osobowe wylądowały w rowie, uszkodzone zostały trzy ciężarówki, a 8 osób trafiło do szpitala. Do pomocy strażakom z powiatu wschowskiego wysłano ciężki samochód ratownictwa technicznego z Zielonej Góry.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego 65-letni mieszkaniec Piły jadąc za sześcioma pojazdami w wyniku podjętego na drodze manewru w pierwszej kolejności zepchnął trzy auta osobowe, a następnie uderzył w tył naczepy ciężarówki, która w efekcie domina uderzyła w pojazd ciężarowy jadący przed nią. Uszkodzony nie został pierwszy pojazd ciężarowy, przed którym jechał ciągnik wykaszający pobocze – mówi podkom. Maja Piwowarska z policji we Wschowie.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili informację o wypadku. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ponieważ na drodze panował duży ruch. Zaplanowano drogi objazdowe przez wschowskich i głogowskich mundurowych. Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły pomocy poszkodowanym, którzy przetransportowani zostali do szpitala. W zdarzeniu uczestniczyło w sumie osiem osób, w tym 3 miesięczne dziecko.

Najbardziej ucierpiał kierowca ciężarówki, który przyczynił się do tego zdarzenia. Działania strażaków polegały na uwolnieniu mężczyzny przy pomocy narzędzi hydraulicznych, który był zakleszczony w kabinie ciężarówki. Zneutralizowane zostały także płyny eksploatacyjne z pojazdów.

Do wypadku zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z KP PSP Wschowa oraz okolicznych OSP. Do akcji wysłano również ciężki samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze. Działania trwały 3 godziny. Przyczyny wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Tekst. ZG112.pl

Foto. KP PSP Wschowa, KPP Wschowa

o autorze

Redakcja