Podlascy policjanci zatrzymali ‘kurierów’, którzy przebrani za ratowników medycznych karetką przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce.

W czwartek 4 listopada policjanci dostali zgłoszenie od funkcjonariuszy Straży Granicznej o podejrzanej karetce pogotowia jadącej od granicy państwa w kierunku Bielska Podlaskiego.

Kiedy policjanci zauważyli na jednej z ulic Bielska Podlaskiego ten pojazd, wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się, jednak ten uciekł, pozostawiając w karetce pasażerów. Policjanci zatrzymali siedzącego obok kierowcy 29-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Okazało się, że mężczyźni przewozili karetką 5 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę – informuje Podlaska Policja.

Kierowca, który uciekł został odnaleziony po kilkudziesięciu minutach. Był cały mokry i trząsł się z zimna, w czasie ucieczki wskoczył do rzeki.

‘Kurierzy’ trafili do policyjnego aresztu. Jedna z przewożonych karetką osób trafiła do szpitala, pozostałe zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Foto. policja 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl